Zwiedzamy świat

Złote Piaski – powód by odiwedzić Bułgarię

Bułgaria

Bułgaria staje się powoli krajem, którego naturalne walory przyciągają liczne rzesze turystów, a coraz lepiej rozwijający się rynek turystyczny, wspomaga ten proces. Jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości są Złote Piaski. Nic dziwnego – to miejsce magiczne nie tylko pod względem wizualnym, ale również z uwagi na liczne atrakcje.

Jakie są plaże z Złotych Piaskach?

Nazwa miejscowości nie jest całkiem przypadkowa, bowiem legenda głosi, że chciwi piraci chcąc zabezpieczyć złupione, cenne przedmioty, zakopali je na plaży. Jednak w ramach zemsty za ten niecny akt, Matka Ziemia postanowiła zamienić wszystkie łupy z piasek. W ten sposób powstały w tym miejscu piękne, złote plaże, które do dnia dzisiejszego przyciągają swoim wyjątkowym wyglądem.

Linia brzegowa w Złotych Piaskach wynosi 4 kilometry, a w niektórych miejscach plaża jest szeroka nawet na 100 m. Jak widać, to prawdziwy raj dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wypoczynek w wyjątkowych okolicznościach. Miły piasek pod stopami, brak tłumu oraz ciepłe morze, którego temperatura sięga niekiedy nawet do 24 stopni C. To zdecydowanie jeden z powodów, by odwiedzić Bułgarię.

Jakie są hotele z Złotych Piaskach?Bułgaria

Złote Piaski są jednym z największych kurortów z Bułgarii. To miano miejscowość zawdzięcza między innymi dzięki dobrze rozbudowanej bazie noclegowej, która obejmuje ponad 100 hoteli. Wszystkie cechują się wysokim standardem, zarówno obsługi, jak i wyposażenia – niemal trudno jest znaleźć hotel, który nie posiada własnego basenu.

Dobrym przykładem wysokiej jakości usług jest Hotel Exotica Bułgaria. Ulokowany z niedalekiej odległości od centrum, przyciąga w sezonie letnim rzesze turystów. Każdy z 60 pokoi posiada własną klimatyzację, pełne umeblowanie oraz telewizor z telewizją kablową. W obiekcie znajduje się również sauna, centrum fitness, a w znajdującej się na parterze restauracji serwowane są pyszne dania kuchni bułgarskiej. Przed hotelem znajduje się basen z oddzielonym brodzikiem dla dzieci oraz słoneczny taras, na którym można zażywać słoneczne kąpiele. Bliska odległość od plaży (200 m) umożliwia częste jej odwiedziny.

Jakie są atrakcje w Złotych Piaskach?

Złote Piaski są miejscowością, która przyciąga liczne rzesze turystów, nie tylko ze względu na okoliczności urody. To również miejsce pełne atrakcyjnych miejsc oraz oryginalnych możliwości na spędzenie w miły sposób czasu.

Przede wszystkim miłośnicy sportów wodnych oraz wysokiego poziomu adrenaliny nie powinni czuć się zawiedzeni tym, co do zaoferowania mają Złote Piaski. Szkoła Nurkowania Deep Blue oferuje nie tylko naukę nurkowania pod okiem wykwalifikowanego instruktora, ale również prowadzi wypożyczalnię sprzętu wodnego czy rejsy łodzią motorową.

Nad plażą rozlokowane są liczne wypożyczalnie nart wodnych, skuterów czy rowerów. Miłośnicy nieco bardziej ekstremalnych przeżyć mogą oddać skoki na bungee, przeżyć loty spadochronowe czy przeżyć niezapomniane chwile podczas windurfingu.

Wieczorem natomiast miłośnicy dobrej muzyki mogą zrelaksować się w dyskotece Admiral czy Amazonia, gdzie specjalnie przygotowany program muzyczny trafi w każde gusta.

Pyszna kuchnia bułgarska serwowana jest w licznych punktach gastronomicznych, gdzie za niewielkie sumy można zjeść smaczny posiłek oraz napić się wytwornego bułgarskiego wina.

Jak widać, Złote Piaski mają wiele do zaoferowania spragnionym wrażeń turystom, oferując jednocześnie wysoki standard obsługi, w takich miejscach jak Hotel Exotica Bułgaria.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *