Zdrowie i uroda

Jak zapewnić włosom odpowiedni połysk?

Farbowanie, suszenie gorącym strumieniem powietrza i trwała ondulacja to najwięksi wrogowie lśniących włosów. Większości z tych zabiegów nie chcemy lub nie możemy uniknąć. Co zatem można zrobić, by przywrócić włosom ich naturalny blask?

Proste sposoby na błyszczące włosy

Recepta na fryzurę pełną połysku jest prosta – wystarczy wybrać odpowiednie kosmetyki i zastosować je zgodnie ze wskazaniami stylistów. Zacznijmy od wyboru dobrego szamponu do włosów, warto zwrócić uwagę na jego składniki, jeżeli jednak niewiele nam mówią, postawmy po prostu na preparat do pielęgnacji matowych włosów. Pamiętajmy o tym, by za każdym razem, gdy umyjemy nim głowę, zakończyć spłukiwanie szamponu użyciem strumienia chłodnej wody, która sprzyja domykaniu się łusek włosów.

Następnie warto wetrzeć we włosy specjalną odżywkę – najlepiej wybrać taką, którą należy spłukać, ponieważ zawiera więcej witamin niż preparaty w sprayu. Pamiętajmy o tym, by zawsze znaleźć odrobinę czasu na jej dokładne wmasowanie w skórę głowy, dzięki temu stanie się ona dobrze ukrwiona. Do zmywania odżywki użyjmy chłodnej wody, a następnie rozczeszmy delikatnie kosmyki palcami lub grzebieniem z szeroko rozstawionym włosiem.

Aby osuszyć włosy unikajmy pocierania ich szorstkim ręcznikiem – lepiej od razu skorzystać z suszarki ustawionej na tryb chłodzenia powietrza. Gdy włosy są już suche, możemy dodatkowo wetrzeć w nie kosmetyki nabłyszczające, lecz stosujmy je z umiarem, w przeciwnym razie wysuszą i niepotrzebnie obciążą włosy. Dobrym sposobem na uzyskanie połysku jest też naniesienie farby. Włosy po koloryzacji równomiernie odbijają światło całą swoją powierzchnię, przez co stają się bardziej lśniące.

Niezwykłe właściwości oliwy i piwa

Błyszczące włosy uzyskamy także stosując wyłącznie naturalne i łatwo dostępne preparaty, tj. oliwa z oliwek czy piwo. W pierwszym przypadku wystarczy lekko podgrzać śródziemnomorski specjał, a następnie dokładnie rozprowadzić go na głowie. Następnie należy owinąć włosy ręcznikiem, aby dłużej utrzymały ciepło. Po godzinie zmywamy oliwę i możemy od razu cieszyć się miękkością oraz połyskiem dobrze odżywionych włosów.

Piwna kuracja jest jeszcze prostsza – wystarczy polać złocistym płynem czyste i wilgotne włosy, a następnie dokładnie wmasować chmielowy napój okrężnymi ruchami dłoni. Po kilku minutach spłukujemy włosy chłodną wodą i podziwiamy od razu widoczny efekt.

Zapewnienie włosom połysku nie jest trudne i wcale nie wymaga używania ogromnej liczby kosmetyków. Wystarczy, jeśli zmienimy codzienne nawyki i raz po raz odżywimy włosy, a one odpłacą nam pięknym i zdrowym wyglądem każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *