Zdrowie i uroda

Co zabrać do apteczki na wakacje

apteczka wakacje

Pakowanie apteczki na wakacje to obowiązkowy punkt przygotowań do urlopu. Oprócz plastrów i bandaży powinny się w niej znaleźć leki przeciwbólowe oraz leki bez recepty m.in. na zatrucia pokarmowe. Jakie jeszcze leki powinniśmy skompletować przed wakacyjnym wyjazdem z całą rodziną?

Apteczka szyta na miarę

Zanim zapełnimy podróżną apteczkę plastrami, bandażami oraz różnego rodzaju medykamentami, zastanówmy się, czy którykolwiek z członków naszej rodziny musi regularnie przyjmować leki. Jeżeli tak, spakujmy je w pierwszej kolejności, obliczając wcześniej, jaka dawka będzie adekwatna do czasu wyjazdu. Pamiętajmy o lekarstwach stosowanych w przewlekłych schorzeniach, ale także o preparatach dla alergików. Jeżeli często cierpimy na migreny, spakujmy też koniecznie leki przeciwbólowe, dzięki którym nie będziemy musieli rezygnować z wakacyjnych atrakcji. W apteczce powinno znaleźć się również miejsce na wodę utlenioną, plastry i bandaże. Jeżeli mamy w planach wielogodzinne wędrówki po górach, spakujmy koniecznie plasterki żelowe, które będą niezastąpione w przypadku pojawienia się otarć na stopach. Ze względu na dużą liczbę kleszczy, zabierzmy ze sobą także pęsetę, która umożliwi nam ich usunięcie, bez konieczności wizyty w szpitalu.

Leki bez recepty – które zabrać?

Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe to nie wszystko. W naszej apteczce powinny pojawić się także preparaty na dolegliwości żołądkowo-jelitowe, przeziębienia i grypę oraz ugryzienia owadów. Aby móc spędzać sierpniowe wieczory na świeżym powietrzu bez uciążliwego bólu gardła, zabierzmy więc ze sobą leki bez recepty w formie pastylek do ssania. Spakujmy też koniecznie ziołowe preparaty ułatwiające pracę wątroby oraz przeciwdziałające zatruciom pokarmowym. Ponadto weźmy ze sobą tabletki z węglem, które pozwolą powstrzymać uciążliwą biegunkę oraz leki rozkurczowe – bezcenne w przypadku bóli menstruacyjnych. Warto umieścić w apteczce także preparaty stosowane w przypadku poparzeń słonecznych oraz krople do oczu, które łagodzą podrażnienia spowodowane ciałem obcym lub zapaleniem spojówek. Czego jeszcze nie powinno zabraknąć w naszej podróżnej apteczce? Umieśćmy w niej preparaty zapobiegające powstaniu objawów choroby lokomocyjnej oraz środki odstraszające owady. Dzięki temu niestraszna nam będzie ani wielogodzinna podróż samochodem, ani wieczorne siedzenie przy ognisku nad jeziorem.

Dobrze wyposażona apteczka pomoże nam skutecznie zwalczyć objawy zatrucia pokarmowego i gorączki, usunąć kleszcza oraz opatrzyć ranę. Warto więc przed wyjazdem poświęcić kilka chwil na jej spakowanie i oszczędzić sobie stresu związanego z gorączkowym poszukiwaniem najbliższej apteki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *