Zwiedzamy świat

Wycieczki objazdowe do Rumunii

wakacje

Rumunia, mimo tego, że leży w Europie, to dla wielu z nas kraj tajemniczy i nieodgadniony. Dopiero od niedawna Polacy wybierają ją jako kierunek letniego wypoczynku. A jest tutaj naprawdę wiele ciekawych miejsc. Dlatego właśnie warto wybrać wycieczkę objazdową po Rumunii, tym bardziej że oferty biur podróży, szczególnie te last minute kuszą niskimi kosztami. Jakie trasy wycieczek tematycznych i objazdowych wybrać?

Dlaczego warto wybrać się do Rumunii?

Rumunia do niedawna kojarzyła się nam raczej negatywnie. Mało osób wybierało ten kraj jako miejsce swoich wycieczek zagranicznych. Ostatnio została jednak „odczarowana” i coraz więcej biur podróży oferuje wycieczki objazdowe do Rumunii. Jest tutaj wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Wystarczy wspomnieć stolicę Rumunii – Bukareszt, ale i mniejsze miejscowości nadmorskie. Wiele osób decyduje się także na wycieczki śladami hrabiego Drakuli….

Rumunia oferuje również wiele miłośnikom aktywnego wypoczynku. Przepiękne szlaki turystyczne przystosowane są do turystyki pieszej i rowerowej.

Dodatkowym atutem są stosunkowo niskie ceny wycieczek, jak i wyjazdów organizowanych samodzielnie.

Jakie wycieczki objazdowe po Rumunii są warte uwagi?

Jak to już zostało wspomniane, jedną z najlepszych form zwiedzania Rumunii są wycieczki objazdowe. Pozwalają one w kilka dni zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc. Warto zdecydować się również na wycieczki tematyczne. Oto kilka ciekawych propozycji:

szlak śladami hrabiego Drakuli – wycieczki tego typu najczęściej obejmują miejscowości i atrakcje turystyczne takie jak: Sighisoara, Bukareszt, Targoviste (nazywane wołoską Florencją), zamek Wlada Palownika w Poienari, zamek Peles, Most Kłamców w Sybinie. Jest to wycieczka po Transylwanii, która jest silnie kojarzona z postacią Drakuli, Wlada Palownika. Rozsławił ją na cały świat Bram Stoker, który osadził tutaj część akcji swojej najsłynniejszej powieści. Niektóre z wycieczek śladami Drakuli oferują także możliwość wybrania trasy w kierunku Morza Czarnego, gdzie można wypocząć na tamtejszych plażach dzień lub dwa, w zależności od programu wycieczki;

Famous Bran castle

kolejnym polecanym miejscem na wycieczkę objazdową jest region Siedmiogrodu i Gór Bałkanów. W czasie wycieczki zwiedza się między innymi: Kluź Napoca, czyli stolicę Transylwanii i miasta takie jak: Oradea z pięknymi secesyjnymi zabudowami, Sybin nazywany miastem artystów oraz stolicę Rumunii Bukareszt, który nazywany jest często Paryżem Bałkanów. Większość wycieczek w okolice Siedmiogrodu i Bałkanów pozwala skorzystać również z przyjemności jaką daje kąpiel w leczniczych wodach Baile Herculane;

– można zdecydować się również na wycieczki łączące w sobie zwiedzanie dwóch państw. Szczególnie chętnie wybierane są wycieczki do Rumunii i Mołdawii oraz do Rumunii i Bułgarii. W czasie wycieczki Rumunia – Mołdawia najczęściej zwiedzane są: klasztory Bukowiny, Oradea, Turda i Kluź. Osoby decydujące się na wyjazd Rumunia – Bułgaria mogą zobaczyć między innymi Bukareszt, Braszów, Jezioro Balea, domy z „oczami”, Dolinę Róż, Nesbyr oraz wypocząć nad Morzem Czarnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *