Zwiedzamy świat

Wakacje z rodziną w Grecji – gdzie jechać

Grecja jest krajem, który większości z nas kojarzy się ze słońcem, pięknymi plażami i radosnymi ludźmi. Jest to jedno z najchętniej wybieranych miejsc na wakacyjny wypoczynek z rodziną. Gdzie wybrać się, aby naprawdę miło spędzić czas?

Jakie atrakcje oferuje Grecja?

Jednym z największych atutów Grecji jest bez wątpienia miejscowość Kamena VOurla. Tutaj niemal bez przerwy świeci słońce, a piaszczyste plaże i błękitne morskie wody zachęcają do wypoczynku. Jednak turyści mogą liczyć na znacznie więcej atrakcji (zobacz tutaj http://www.kupwakacje.pl/grecja), ponieważ to właśnie Grecja uważana jest za kolebkę cywilizacji. Jest to kraj o niezwykle bogatej historii, w którym niemal na każdym kroku można natknąć się na przepiękne, zabytkowe budowle, pomniki, czy pozostałości po starożytnej cywilizacji. To właśnie tutaj znajduje się opiewany w pieśniach Olimp, który wznosi się ponad chmury i do dziś wzbudza ogromny respekt. W Grecji rzeczywistość miesza się z piękną baśnią, ponieważ każde miejsce zachwyca swoim urokiem i wyjątkowym klimatem. Tutaj po prostu nie można się nudzić i to bez względu na wiek. Liczne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci sprawiają, że kraj ten odwiedzany jest przez całe rodziny.

Jakie miejsca warto odwiedzić z rodziną?

Jedna z GreckicGreece Santorinih wysp, która jest najchętniej odwiedzana przez rodziny, to oczywiście Kreta. Znajdują się tu najpiękniejsze plaże oraz niezwykłe zabytki. Poza tym na wyspie są też liczne doliny i wąwozy, będące idealnym kierunkiem rodzinnych wycieczek. Można tu również odwiedzić stanowiska archeologiczne i zapoznać się z historią tego kraju. Kreta to również komfortowe hotele z basenami, które na pewno spodobają się najmłodszym wczasowiczom. Spośród wielu atrakcji dla dzieci, warto wymienić chociażby okazałe akwarium, znajdujące się na terenie dawnej amerykańskiej bazy lotniczej. Koniecznie trzeba się też wybrać do Anopolis lub Chanii, gdzie znajdują się ogromne parki wodne. Miejscem, które warto zwiedzić jest z pewnością Muzeum Morskie, znajdujące się w zabytkowej twierdzy Firkas.

Kolejną bardzo popularną wśród rodzin wyspą jest Rodos. Tutaj także znaleźć można wiele hoteli z basenami, a piaszczyste plaże i czyste morze zachęcają do relaksu. Poza tym to właśnie na Rodos znajduje się największy w Europie park wodny – Water Park. W wielu miejscach wyspy znajdują się malownicze średniowieczne twierdze, a w samym mieście na turystów czeka zamek joannitów.

 

Jakie Greckie miasta warto odwiedzić?

Przebywając w Grecji z rodziną koniecznie trzeba odwiedzić Ateny, czyli stolicę tego pięknego kraju. Znajduje się tu niezwykły stadion olimpijski Kallimarmaro, który wzniesiono w 330 roku p.n.e. Ateny to również wzgórze Akropol z Partenonem i niesamowite Ogrody Narodowe z egzotyczną roślinnością z całego świata. Mnóstwo zabytków zobaczyć można także w takich starożytnych greckich miastach, takich jak Mykeny, Delfy, Korynt, czy Epidauros. Nie można też zapomnieć od wąwozie Termopile, mieście Saloniki oraz zespole klasztornym Meteory. Spędzając wakacje z rodziną w Grecji można nie tylko doskonale wypocząć, ale też poszerzyć swoją wiedzę.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *