Zwiedzamy świat

Piękne wakacje w Polsce – gdzie warto pojechać

wakacje polska

W Polsce znaleźć można mnóstwo niezwykłych miejsc, które warte są zobaczenia. Warto tak zorganizować wakacje, aby nie tylko wypocząć, ale również poznać historię naszego kraju i jego mniej znane, ale niezwykle urokliwe zakątki. Jaka jest oferta wycieczek krajowych?

Jakie miejsca warto odwiedzić w Małopolsce?

Małopolska to przede wszystkim Kraków, który jest jednym z najpiękniejszych Polskich miast. Do najważniejszych atrakcji turystycznych zaliczany jest Rynek Główny i znajdujące się tam Sukiennice, Kościół Mariacki, czy pomnik Agama Mickiewicza. Hitem wszystkim wycieczek jest także dawna żydowska dzielnica Kazimierz, gdzie królują piękne kamienice i synagogi, a także chętnie odwiedzane kluby muzyczne.

Kolejną atrakcją Małopolski jest Kopalnia Soli w Wieliczce. Jest to najstarsze polskie przedsiębiorstwo solne, w którym prace prowadzone są od kilkuset lat. Niektóre złoża znajdują się na głębokości aż 327m. Niewątpliwą atrakcją są podziemne jeziora, niezwykłe kaplice oraz dziesiątki płaskorzeźb i rzeźb wykonanych z soli.wakacje polska

Spośród wielu innych atrakcji Małopolski warto jeszcze wymienić chociażby skansen kolejowy w Chabówce, zamek w Czorsztynie czy skamieniało miasto w Ciężkowicach. Wspaniałe wrażenia zapewnia spływ przełomem Dunajca – jest jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie, a trasa spływu mierzy aż 15km.

Jakie atrakcje czekają na Warmii i Mazurach?

Jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych tego regionu jest Kanał Mazurski. Jest to droga wodna mierząca aż 51km, która w założeniu miała łączyć Wielkie Jeziora Mazurskie z Bałtykiem. Miastem, które koniecznie trzeba tu odwiedzić jest Giżycko, w którym znajduje się jeden z najsłynniejszych polskich mostów. Jest to most obrotowy, który w zależności od potrzeb może pozwalać na przejazd samochodów, a po obróceniu przęsła, pozwala na przepływanie statków. W Giżycku znajduje się także Twierdza Boyen, której obszar obejmuje aż 100 hektarów, a otaczający ją mur mierzy ponad dwa kilometry. Miejsca, które warto odwiedzić to także Wilczy Szaniec w Gierłoży, kościół w Bezławkach oraz Warnikajmy, czyli miejscowość nazywana małym Malborkiem. Oczywiście największą atrakcją tego regionu są liczne jeziora.

Jakie są największe atrakcje Podkarpacia?

Podkarpacie również oferuje turystom wiele atrakcji. Jedną z najważniejszych jest bez wątpienia Twierdza Przemyśl, która składa się z 44 fortów głównych, pomocniczych, artyleryjskich i pancernych, zbudowanych wokół miasta. Podczas wojny była to jedna z trzech największych twierdz w całej Europie. Na Podkarpaciu warto też wybrać się do Trzcinicy, która nazywana jest Karpacką Troją. Świetnym miejscem na rodzinną wyprawę jest Solina i Polańczyk, Zamek Kamieniec w Odrzykoniu oraz Stępina, gdzie znajduje się bunkier Hitlera.

Jakie atrakcje oferuje Pomorze?

Pomorze to przede wszystkim plaże i morze, ale nie tylko. Tutaj także znajduje się mnóstwo ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Jednym z nich jest chociażby Fokarium na Helu, czy Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego. Kolejne atrakcje turystyczne to Rzymska Faktoria Handlowa w Pruszczu Gdańskich, gdańska Starówka oraz zamki w Gniewie, Białej Górze czy Łapalicach.

Jak widać, oferta wycieczek krajowych jest bardzo urozmaicona i każdy z pewnością wybierze coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *