Kącik sportowy

Co nosi profesjonalny rowerzysta?

profesjonalny rowerzysta

Oglądając zmagania profesjonalnych kolarzy podczas znanych wyścigów, widać w jakich kolorowych i dziwnie skonstruowanych strojach występują. Ale czy chodzi o te kolory, czy coś więcej? Obecnie materiały i wzory nie są zarezerwowane tylko dla profesjonalistów lecz również dostępne dla amatorów dwukółek. A na czym polega ich moc?

Lekkie i funkcjonalne

W zależności od tego, jakim rodzajem roweru poruszamy się na co dzień lub podczas weekendowych wypadów po za miasto, nasz stój powinien być nieco inny. Właściwie zakładając taki stój, z rowerzysty amatora stajemy się profesjonalnym cyklistą. No, może jeszcze nie występującym w znanych wyścigach, ale mającym świadomość, że odpowiedni stój i wyposażenie sprawiają, że nasze wycieczki będą efektywniejsze. Koszulka z materiału termoaktywnego to podstawa. Dodatkowo spodenki z wszytymi szeklami z takiego samego materiału, ale wyposażone w dodatkową piankę wszytą w kroczu. Mimo amortyzowanego siodła spodenki takie zapewniają dodatkowy komfort jazdy, co przekłada się na pokonane kilometry. Rękawiczki i kask ochronny to również elementy wyposażenia podstawowego.

Dodatki niezbędne

Dla kolarzy poruszających się rowerem szosowym oprócz termoaktywnych spodenek i koszulki, rękawiczek i kasku dochodzą profesjonalne buty z charakterystycznym zaczepem pasującym do pedałów. Konstrukcja takich butów oraz ich sposób wczepiania w pedały pozwala na uzyskanie najlepszego nacisku przy użyciu minimum siły. Dla entuzjastów rowerów typu MTB lub pokrewnych, dodatkowym, ale jakże koniecznym wyposażeniem, będzie komplet ochraniaczy na barki, łokcie, kolana i piszczele. Wysoko urazowa jazda po górskich bezdrożach sprawiła, że producenci tego typu akcesoriów prześcigają się w rozwiązaniach konstrukcyjnych i używaniu coraz to lżejszych, ale trwalszych materiałów. Również koszulki i spodenki podczas jazdy rowerem MTB są zamienione na strój bardziej przypominający wyczynowych kierowców motocrossowych lub żużlowych. Kombinezon z wszytymi ochraniaczami z termoaktywnego materiału, ale znacznie grubszego, pozwala na komfortową jazdę po trudno dostępnym górzystym terenie. Dla amatorów trekkingu stój jest właściwie kompilacją klasycznego kolarskiego wyposażenia z elementami MTB. Oprócz koszulki i spodenek termoaktywnych, kask ochronny nie jest rzeczą niezwykłą, a rękawice zapewnią zdecydowanie lepszą przyczepność kierownicy. Każdy dodatek profesjonalnego stroju zapewnia komfort i bezpieczeństwo, a to wszystko przekłada się na kilometry, które będziemy w stanie przebyć, wkładając w to mniej pracy, a zyskując więcej satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *