Zdrowie i uroda

Dieta owocowa, na co pomaga?

 

Istnieje wiele rodzajów diet, nie wszystkie jednak są skuteczne. Warto zatem podczas wyboru tej odpowiedniej decydować się na dietę, która korzysta z tego co natura ma najlepsze, a więc z owoców. Poznaj jakie korzyści płyną ze stosowania diety owocowej.

Na czym polega dieta owocowa?

Jak sama nazwa wskazuje, dieta owocowa polega na spożywaniu w największej mierze owoców. Nie chodzi jednak o jedzenie każdego ich rodzaju, a specjalnie wybranych gatunków. Najważniejsze, by posiadały one duże ilości błonnika, a jednocześnie były niskokaloryczne. Do tej grupy zaliczyć można cytrusy, jabłka, truskawki, jagody. Można je spożywać w różnych formach, mieszać ze sobą, wyciskać itp. Najważniejsze jest utrzymanie odpowiedniej wartości kalorycznej, która utrzymuje się na poziomie 800 kalorii na dzień.

Przygotowanie do diety jest niezwykle istotne i można uznać, że jest to część diety, ponieważ nie zaleca się przechodzenia na nią z dnia na dzień. Przed jej zastosowaniem warto jest jeść nie tylko mniej posiłków, ale przede wszystkim stawiać na dania bardziej płynne, takie jak zupy, soki – ważne jest również, aby były one jak najmniej przetworzone. Równie istotne jest zastosowanie takiego „przejścia” również po zakończeniu kuracji.

Ze względu na dość restrykcyjne zasady diety, zaleca się ją stosować pod okiem lekarza, nie częściej niż dwa razy do roku przez ok. 3-5 dni. Podczas jej stosowania najważniejsze jest przestrzeganie zaleceń i wskazówek, bowiem wszelkie od nich odstępstwa mogą źle odbić się na zdrowiu.

Jakie są zalety diety owocowej?

Dieta owocowa wpływa korzystnie przede wszystkim na samopoczucie, które jest związane z tym, co dzieje się wewnątrz organizmu. Warto jednak wiedzieć, że pierwsze dni diety są najgorsze. Organizm w pewnym sensie doznaje szoku, za sprawą właściwości owoców. Ich działanie powoduje, że organizm zaczyna pozbywać się toksyn z krwi i jelit. Może to doprowadzić do początkowego osłabienia organizmu, gorączki czy biegunki. Jednak zakończenie diety wszystko zrekompensuje – bardzo dobry nastrój, uczucie lekkości, a co najważniejsze pozbycie się szkodliwych substancji z organizmu. By zachować te efekty, istotne jest po zakończeniu diety by zwracać szczególną uwagę na spożywane produkty i ich jakość.

junge frau geniet einen frische obstsalat

Duża dawka witamin i minerałów, jaka jest dostarczana do organizmu w ciągu tych kilku dni, może przynieść efekty, które możliwe będą do zauważenia gołym okiem. Na tę zaletę diety z pewnością zwrócą szczególną uwagę panie, jak również osoby, które do tej pory np. paliły znaczne ilości papierosów. Poprawa wyglądu skóry będzie znaczna – będzie bardziej promienna, świetlista, jak również wypoczęta. W dłuższym czasie powinno się zaobserwować również poprawę kondycji włosów i paznokci.

Poprawie ulega również system immunologiczny, który lepiej radzi sobie z ewentualnymi infekcjami, nie tylko wirusowymi, ale również grzybicznymi. Będzie to można zaobserwować szczególnie u osób, którym często zdarzają się drobne przeziębienia czy sezonowy katar.

Oczywiście nie można zapomnieć o jednym z najważniejszych powodów, dla których znaczna liczba osób decyduje się na dietę owocową – utrata wagi. W ciągu tych kilku dni dochodzi do oczyszczenia organizmu, którego zatrucie bardzo często jest odpowiedzialne za kilka nadprogramowych kilogramów. Wraz z pozbyciem się toksyn, zrzucane są również kilogramy, na co składa się dodatkowo niski bilans kalorycznych przyjmowanych produktów. W krótkim czasie można zrzucić nawet do 5-10 kg, w zależności od organizmu.

Dieta owocowa może dać wiele pozytywnych efektów, warto jednak zawsze ją stosować z rozwagą i pod okiem specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *