Zwiedzamy świat

Aktywny wypoczynek na wakacjach? To możliwe!

jogging na plazy

Wakacje nie zawsze muszą oznaczać godzin wylegiwania się na plaży. W czasie letniego urlopu można także spędzać aktywnie czas. Coraz więcej kurortów otwiera się na potrzeby osób lubiących aktywnie spędzać czas. Dzięki temu można połączyć przyjemność z odpoczynku na plaży z dbaniem o swoją sylwetkę i kondycję fizyczną. W jaki sposób można aktywnie spędzić wakacje. Oto kilka ciekawych propozycji.

Jaki sposób aktywności na wakacjach wybrać?

Wielu osobom wakacyjna aktywność kojarzy się raczej ze sportami ekstremalnymi i całkiem z niej rezygnują na rzecz całodziennego wylegiwania się na plaży. Jednak wcale nie musimy od razu porywać się na wyczynowe sporty, wymagające dobrej kondycji fizycznej. Dla osób, które na co dzień nie mają wiele wspólnego ze sportem, ciekawą propozycją na aktywność w czasie wakacji mogą być zwyczajne spacery, a także animacje przygotowywane przez odpowiednio przeszkolone osoby. W razie jakichkolwiek wątpliwości można poradzić się trenera odpowiedzialnego za konkretne szkolenie. Zawsze też warto pamiętać o zasadzie mierzenia swoich zamiarów na siły i nie wybierać sportów, które mogą przeforsować nasz organizm. Należy wybierać aktywność odpowiadającą przede wszystkim naszym upodobaniom, ale i możliwościom fizycznym.

Aktywne wakacje nad morzem – jakie aktywności wybrać?

Wakacje nad morzem to prawdziwa gratka dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Wszelkiego rodzaju sporty wodne – poczynając od pływania, poprzez surfing, aż po nurkowanie, to możliwość na poprawienie swojej kondycji fizycznej, a także okazja na przeżycie niesamowitych chwil. Do najpopularniejszych sportów wodnych należą:

– pływanie;

– surfing;

– windsurfing;

– kitesurfing;

– nurkowanie.

Wiele ośrodków położonych w popularnych kurortach oferuje kursy, w czasie których można nauczyć się wyżej wymienionych sportów wodnych. W niektórych hotelach organizowane są także mecze piłki wodnej, a także aerobik wodny czy zajęcia dla dzieci w basenie. Osoby, które mają słabszą kondycję fizyczną, mogą korzystać ze specjalnych animacji mających na celu wzmocnienie organizmu i poprawę ogólnej kondycji organizmu.

Jak jeszcze aktywnie spędzać czas na wakacjach?

Ciekawą formą aktywnego spędzania czasu na wakacjach jest nordic walking oraz trekking. Coraz więcej biur podróży widząc zainteresowanie tego rodzaju aktywnością, przygotowuje dla swoich klientów specjalne plany wycieczkowe uwzględniające miejsca idealnie nadające się do trekkingu. Jeżeli chodzi o kraje europejskie, to przez miłośników trekkingu chętnie wybierane są między innymi Grecja, Rumunia oraz Czarnogóra. Dla bardziej zaawansowanych osób polecane są wyjazdy do Nowej Zelandii oraz Australii.

Na popularności zyskują także organizowane samodzielnie lub przez biura podróży spływy kajakowe. Wiele osób poleca Polskę, jako miejsce dla osób rozpoczynające swoją przygodę z kajakami. Chętnie wybierane są również wycieczki łączące spływy i zwiedzanie do takich państw jak Estonia czy Łotwa. Dla miłośników mocnych wrażeń ciekawą propozycją mogą się okazać spływy organizowane na rzekach i jeziorach położonych na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *