Zwiedzamy świat

Aktywny wypoczynek – pomysł na ciekawie spędzone wakacje

aktywne wakacje

Wieczne wylegiwanie się na plaży powoli odchodzi w zapomnienie. Nawet gdy wybieramy się do najbardziej znanych kurortów wypoczynkowych, coraz chętniej korzystamy z dodatkowych atrakcji pozwalających na aktywne spędzenie wolnego czasu. Jest to ciekawy i przede wszystkim zdrowy sposób na wakacje. Jak można aktywnie spędzić wakacje, gdzie warto pojechać, by móc uprawiać określone sporty?

Gdzie uprawiać trekking?

Jednym z najpopularniejszych ostatnio sposobów na aktywny wypoczynek jest trekking. Jest to forma turystyki pieszej, której nazwa pochodzi od słowa trek oznaczającego wędrówkę Burów mieszkających na południu Afryki. Na uprawianie trekkingu może pozwolić sobie praktycznie każdy turysta. Warto jednak pamiętać o tym, aby teren do takiego zwiedzania dopasować do swojej kondycji fizycznej. Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z trekkingiem, warto wybrać proste trasy turystyczne, które pozwalają nabrać kondycji i jednocześnie nie zmęczą nas pozwalając w pełni cieszyć się pięknem okolicznej przyrody. Jako jedne z najciekawszych miejsc do wypraw trekkingowych wskazuje się Grecję kontynentalną, Bułgarię, a dla osób bardziej wprawionych Nową Zelandię oraz okolicę Himalajów. Ekstremalne wyprawy trekkingowe organizowane są w regionach wulkanicznych oraz subpolarnych.

Jakie miejsca są najlepsze do organizacji spływów kajakowych?

Kolejnym pomysłem na aktywne spędzenie wakacji są spływy kajakowe. Miejsc idealnych na tego rodzaju wyprawy można szukać zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami. Polskie rzeki sprawdzą się przede wszystkim dla osób początkujących, szczególnie te znajdujące się na Pojezierzu Kaszubskim, a także Warmii i Mazurach. Poza granicami naszego kraju rzek do spływów kajakowych warto szukać między innymi na Łotwie. Wprawieni kajakarze często wybierają się na spływy kajakowe do Stanów Zjednoczonych, na Dominikanę, Nową Zelandię czy do Australii.

Jakie miejsca wybrać do nauki sportów wodnych?

Sporty wodne to pojęcie bardzo szerokie. Zalicza się do nich przede wszystkim pływanie, skoki do wody, windsurfing, sufirng, kitesurfing, narty wodne, a także nurkowanie, skimboarding czy rafting. Wiele osób zalicza do nich także wędkowanie. Rozpiętość tych sportów jest naprawdę duża, co pozwala wybrać taką dyscyplinę, która najbardziej nam podpowiada. Większość sportów wodnych można uprawiać z powodzeniem nad Bałtykiem. Jednak wiele osób decyduje się na wycieczki zagraniczne połączone z nauką nurkowania czy kursami wind i kite sufringu. Do najpopularniejszych miejsc do uprawiania sportów wodnych zalicza się plaże położone nad Morzem Śródziemnym, Malediwy, Australię oraz Nową Zelandię.

Dla kogo są najlepsze animacje hotelowe?

Animacja organizowane przez ośrodki wypoczynkowe to ciekawy sposób na aktywne spędzenie czasu dla osób, które nie koniecznie chcą spędzać całe dnie aktywnie, ale też nie chcą jedynie wylegiwać się na plaży. Tego rodzaju atrakcje często łączą w sobie elementy zabawy, ćwiczeń oraz zajęć grupowych. Warto z nich korzystać szczególnie, gdy podróżujemy z rodziną i nie mamy za bardzo czasu na dodatkowe kursy czy wycieczki fakultatywne zachęcające do większej aktywności fizycznej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *